Strona główna

Doposażenie jednostek OSP w Goraju w specjalistyczny sprzęt

a

W dniu 15.09.2018r. w obecności Wiceministra Sprawiedliwości  Pana Michała Wójcika, Pani Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec,  Wójta Gminy Goraj Antoniego Łukasika   jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z  Goraja został przekazany sprzęt ratownictwa, którego zakup współfinansowany został ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej , którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W uroczystości uczestniczyli radni Gminy Goraj: Stanisław Kapica, Władysław Szara, Patryk Kowalski oraz przedstawiciele OSP.

Gmina zakupiła specjalistyczny sprzęt w postaci jednego defibrylatora Zoll AED 3, oraz zestaw ratownictwa technicznego i zestaw węży hydraulicznych.

Przekazanie nowoczesnego sprzętu ratownictwa, odbyło się na podstawie umowy – użyczenia.

Łączna wartość zakupu wyniosła 74 547,00 zł z czego 99% dofinansowało Ministerstwo Sprawiedliwości a 1% Gmina Goraj.

Zakupiony sprzęt ratownictwa pozwoli jednostkom OSP na skuteczniejsze działanie polegające na ratowaniu życia i udzielaniu pomocy poszkodowanym oraz prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczych.

Tego samego dnia Wójt Gminy Goraj przekazał także sprzęt OSP w Hoszni Ordynackiej.

 

koncert_chorow

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (pdf)

 

Spotkanie informacyjne program "Czyste Powietrze"

sWójt Gminy Goraj informuje, iż w związku z planowanym uruchomieniem rządowego Programu pn. „Czyste Powietrze”, w dniu 03 października 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół  w Goraju  odbędzie się spotkanie informacyjne. Podstawowym celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program przewiduje dofinansowanie do nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Ulotka Programu

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (PDF)

 

Zaproszenie

q

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

d

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wójt Gminy Goraj zaprasza uczestników projektu oraz zainteresowanych udziałem w projekcie pn.: „Montaż instalacji ogniw fotowoltaicznych na terenie Gminy Goraj” na spotkanie z ekspertami z zakresu Odnawianych Źródeł Energii. Spotkanie odbędzie się 27 września 2018 (czwartek) o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Podczas zebrania zostaną omówione szczegóły realizacji inwestycji.

 

Gmina Goraj otrzymała dotację od Ministerstwa Sprawiedliwości na doposażenie jednostek OSP Goraj i OSP Hosznia Ordynacka

ms

20 sierpnia 2018 r. w Lublinie odbyło się uroczyste podpisanie umów z udziałem Mikołaja Pawlaka – Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości działającego na podstawie upoważnienia Ministra Sprawiedliwości. Umowę w imieniu gminy Goraj  podpisał Wójt Gminy Antoni Łukasik oraz Skarbnik Dorota Hawryło. Gmina Goraj pozyskała środki finansowe w ramach naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości . Dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i elementów wyposażenia, zgodnie z zapotrzebowaniem jednostek OSP w Gminie Goraj. Będą to :

OSP GORAJ należąca do KSRG:

- zestaw ratownictwa technicznego –  za kwotę 64.350,00 zł

- defibrylator –  za kwotę 6.435,00 zł

OSP HOSZNIA ORDYNACKA ubiegająca się o przyjęcie do KSRG:

- zestaw hydrauliczny – za kwotę 3.762,00 zł

Jednostki OSP z terenu gminy Goraj czynnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników dróg. Każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach o różnym charakterze (pożary, zdarzenia drogowe, podtopienia, zabezpieczenia itp.) Zaangażowanie strażaków ochotników jest znaczącym wsparciem dla jednostek zawodowych, dlatego ilość i jakość sprzętu, jakim dysponują, odgrywa ważną rolę w procesie ratowania życia, zdrowia i mienia. Jednostki OSP często jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia, toteż w wielu przypadkach od ich wyposażenia gaśniczego, medycznego i hydraulicznego zależy przebieg akcji. Doposażenie jednostek w brakujący sprzęt podniesie jakość oraz efektywność niesionej pomocy. Zakup elementów wyposażenia dla jednostek OSP przyczyni się do zwiększenia mobilności i możliwości strażaków ochotników. Przyznana dotacja stanowi 99% całkowitych kosztów projektu. Pozostały 1 % dofinansowuje Gmina.  Jego realizacja odbędzie się w tym roku.

 

Strona 1 z 51

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Październik 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Dzisiaj59
Wczoraj59
Tydzień258
Miesiąc1056
Użytkowników ogółem120323

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.