Strona główna

 

3

 

Informacja Wójta Gminy Goraj w sprawie wprowadzenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Treść informacji w formacie pdf

Załącznik nr 1 w formacie pdf

Załącznik nr 2 w formacie pdf

 

 

pietrzak

 

zyczenia

 

"Twoja krew, moje życie" - Honorowe oddawanie krwi w naszej gminie

"Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia (…) Niech dawcy krwi którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata."

Jan Paweł II z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w 2004 r.

W dniu 11 kwietnia br. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w godzinach od 8.00 do 12.00 odbyła się pierwsza akcja poboru krwi zorganizowana przez Urząd Gminy w Goraju. Aż ponad 30 mieszkańców zgłosiło chęć oddania krwi, a po wywiadzie przeprowadzonym przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa okazało się, iż mogło to uczynić 19 osób. Należy dodać, że prawie połowę tej liczby, a dokładniej 7 krwiodawców to kobiety. Ponadto 5 osób zdecydowały się na taki krok po raz pierwszy. Akcja zakończyła się wynikiem 9 l życiodajnego leku. Na uwagę zasługuje fakt , że w akcji uczestniczyło 5 pracowników Urzędu Gminy w tym Wójt Gminy – Pan Antoni Łukasik. Dodatkowo należy wspomnieć, że inicjatorem całej akcji był Pan Tomasz Łupina pracownik Urzędu Gminy i długoletni honorowy dawca krwi, który w swoim życiu oddał 28 litrów krwi.

Za tą inicjatywę władze samorządowe naszej gminy i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyraża głębokie podziękowanie. To wspaniała idea, ale również niezastąpiona metoda leczenia. Każdy, kto decyduje się na oddanie krwi pomaga w wyzdrowieniu albo bezpośrednio ratuje życie drugiego człowieka. Choć była to pierwsza taka akcja w gminie Goraj, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Bardzo dziękujemy wszystkim Naszym dawcom za zaangażowanie i bezinteresowne ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi.

 

Inauguracja nowego planu rządu "Nowej Piątki"

W dniu 4 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 Gminę Goraj odwiedzili przedstawiciele Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka, którzy promowali wśród mieszkańców Gminy Goraj nowe programy rządowe, rozpoczynając w ten sposób cykl spotkań informujących o programie „Nowa Piątka”.

W konsultacjach Programu, Samorząd Gminy reprezentował Wójt Gminy Goraj - Antoni Łukasik, Przewodniczący Rady Gminy - Stanisław Kapica oraz Radny Gminy – Tadeusz Widz. Program zostanie wdrożony w 2019 r. W spotkaniach pracownicy Urzędu Wojewódzkiego prezentowali korzyści wynikające z nowo wdrażanego programu.

„Nowa Piątka” to pakiet rządowych programów:

  1. "Emerytura +": to świadczenie, które będzie przyznane wszystkim osobom pobierającym emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.
  2. "500+" na każde dziecko: już w lipcu 2019 r. każda rodzina otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody.
  3. "Niższy Pit": to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę.
  4. "Bez Pit dla młodych"(tzw. PIT 0%): osoby pracujące, do 26 roku życia, będą zwolnione z podatku PIT.
  5. "Połączenia Lokalne": przywrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach.

Więcej informacji na temat nowego programu na stronie Urzędu Wojewódzkiego: https://www.lublin.uw.gov.pl/nowa-piatka

W ramach promocji rozdawano ulotki oraz broszury informujące o programach wchodzących w skład pakietu „Nowa Piątka” oraz udzielano wszelkich niezbędnych wyjaśnień. Program wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

 

 

plakat

 

Konsultacje z mieszkańcami Gminy Goraj w sprawie planu rządu tzw. Nowej Piątki 4 kwietnia 2019 r.

Informujmy, że w związku z inauguracją nowego planu rządu, tzw. „Nowej Piątki" w Gminie pojawią się przedstawiciele Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka w celu konsultacji z mieszkańcami oraz wyboru najlepszych rozwiązań dla planowanych przez rząd działań.

Wizyta Busa „Nowa Piątka" w gminie Goraj zaplanowana jest na dzień 4 kwietnia (tj. czwartek) 2019 r., ok. godz. 12.00.

Zapraszamy na to wydarzenie oraz towarzyszące im rozmowy z mieszkańcami gminy na rynek w Goraju obok pomnika.

samochod

 

Strona 1 z 62

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Kwiecień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Dzisiaj59
Wczoraj75
Tydzień264
Miesiąc1502
Użytkowników ogółem132464

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.