Strona główna > Portal

Gmina Goraj dołącza się do akcji zbiórki zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego

Drodzy Mieszkańcy Gminy Goraj!!! W dniach od 4 do 15 listopada w naszej gminie będzie prowadzona zbiórka zabawek dla dzieci z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

Ze względu na wymogi sanitarne wszystkie rzeczy muszą być NOWE z metkami, oryginalnie zapakowane (innych nie można wnosić na oddział, gdyż są to dzieci po chemioterapii i po przeszczepach). Zbierane będą pluszowe maskotki, lalki, klocki, auta, pojazdy,  puzzle, gry planszowe, kolorowe poduszeczki i koce, piżamki, kolorowe kubki ze śmiesznymi napisami, kredki, kolorowanki, gry dla młodzieży, tablety (na oddziale jest sporo nastolatków), zabawki edukacyjne i sensoryczne.

Zabawki można przynosić od 04.11.2019r. – 15.11.2019r. do Urzędu Gminy w Goraju pokój nr 12.

Na ten cel została założona również zrzutka, którą można wesprzeć TUTAJ.

 

Roboty przy drodze Wojewódzkiej 835 ruszyły pełną parą

Z radością obserwujemy rozpoczęcie robót ciągu pieszo – jezdnego (o nawierzchni asfaltowej o szer. 2,6), który połączy skrzyżowanie przy moście w Goraju ze skrzyżowaniem przy dawnym GS. Wykonawca to firma F.H.U. Marian Puźniak z Tereszpola. Przedsięwzięcie o wartości 1 mln. 200 tys. zł realizowane jest jako wspólne zadanie 3 samorządów: Województwa Lubelskiego, Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Goraj. Szczególne podziękowania za wszelką pomoc w tej sprawie należą się dla przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego – Pana Michała Mulawy oraz Starosty Biłgorajskiego – Andrzeja Szarlipa i oczywiście radnym wszystkich trzech szczebli samorządów, którzy podjęli dobre decyzje o przeznaczeniu środków na ten cel. Samorząd województwa przeznaczy 650tys. zł, samorząd powiatu 350 tys. zł, i samorząd gminy 200 tys. zł oraz koszty projektu budowlanego. Zakres robót obejmuje: wykonanie ciągu pieszo – rowerowego o długości 860m, odwodnienie terenu, zagospodarowanie terenów zielonych. Ciąg pieszo - rowerowy będzie stanowił łącznik między drogą gminną 109166L a drogą powiatową nr 2810L. Realizacja tej inwestycji znacząco wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników korzystających z drogi wojewódzkiej nr 835. Ponieważ połączy ona okoliczne miejscowości (Zagrody i Zastawie) z Gorajem i ułatwi dostęp do Goraja dla pieszych i rowerzystów. Obecnie piesi i rowerzyści poruszają się po jezdni lub poboczem drogi wojewódzkiej 835. Budowa ścieżki rowerowej spowoduje, że ruch pieszy i rowerowy zostanie przeniesiony z drogi wojewódzkiej na ścieżkę pieszo-rowerową co wpłynie na znaczącą poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierowców.

Mamy nadzieję, że inwestycja bez większych problemów zostanie niebawem zrealizowana i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców gminy Goraj.

Natomiast brakujący odcinek drogi serwisowej od strony Zagród posiada już wykonaną przez gminę Goraj dokumentację projektową, jednakże ze względu na ograniczone środki finansowe samorządów będzie on mógł być realizowany nieco później – być może w przyszłym roku.

 

Będzie GAZ w Gminie Goraj

W wtorek w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Goraju odbyło się kolejne spotkanie dotyczące gazyfikacji gminy. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, Wójt Gminy Goraj – Pan Antoni Łukasik, pracownicy Urzędu Gminy – Pani Kierownik Referatu gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Małgorzata Stręciwilk oraz przedstawiciele Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polskiej Spółki Gazownictwa w Lublinie na czele z Panem Aleksnadrem Zielińskim wraz z współpracownikiem Panem Tomaszem Stańko. Na początku głos zabrał Wójt Pan Antoni Łukasik, który krótko streścił wcześniejsze ustalenia i plany dotyczące gazyfikacji naszej gminy. Następnie głos zabrali przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, przedstawiając licznie zebranym mieszkańcom temat gazyfikacji gminy i jej planowanych etapów. Przybliżone zostały również orientacyjne koszty oraz zasady przyłączania się budynków indywidualnych do sieci. Mieszkańcy bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając liczne pytania na które odpowiadali przedstawiciele spółki.

Ze strony władz gminy spółka otrzymała jasny sygnał, że w gminie jest zapotrzebowanie na gaz, jednak taki sygnał musi być poparty wnioskami mieszkańców. Wobec powyższego rozpoczynamy w gminie akcję zbierania wniosków o przyłączenie do sieci. Miejscowości których dotyczy gazyfikacja to: GORAJ, BONONIA, WÓLKA ABRAMOWSKA i ZASTAWIE oraz ewentualnie ZAGRODY przy drodze wojewódzkiej. Do końca roku chcemy, aby mieszkańcy tych miejscowości zainteresowani rozbudową sieci gazowej złożyli do gminy taki dokument. Zebrane wnioski następnie zostaną sprawdzone w urzędzie gminy i po ewentualnych korektach przekazane do Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. Oddział Zakładu Gazowniczego w Lublinie. W Urzędzie Gminy będzie można pozyskać informacje dotyczące gazyfikacji, a także pobrać i uzupełnić wniosek w formie papierowej (wniosek o określenie warunków przyłączenia dla podmiotu grupy przyłączeniowej B podgrupy I, którego urządzenia, instalacje i sieć będą przyłączane do sieci dystrybucyjnej i który będzie odbierać gaz ziemny wysokometanowy). Wniosek nie jest bardzo skomplikowany, jednak pracownicy Urzędu Gminy udzielą pomocy przy jego wypełnianiu. Należy go podpisać i dostarczyć do Urzędu Gminy. Ze swojej strony zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej, aby w odpowiednim czasie złożyli wnioski – podkreślamy, iż złożenie wniosku nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych i nie jest jednoznaczne z koniecznością podpisania umowy na przyłączenie do sieci gazowej. Złożenie wniosków ma umożliwić budowę samej sieci przesyłowej. Szczegółowe informacje dotyczące sprawy gazyfikacji już wkrótce na stronie internetowej gminy Goraj.

 

Informacja dotycząca bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) (PDF)

 

Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego w sprawie zawiadomienia o sporządzeniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie podziału województwa lubelskiego na obwody łowieckie

Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego w sprawie zawiadomienia o sporządzeniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie podziału województwa lubelskiego na obwody łowieckie, zwanego dalej "Projektem" oraz wyłożeniu Projektu do publicznego wglądu (PDF)

 

Spotkanie w sprawie gazyfikacji

Wójt Goraj informuje, że w dniu 29 października (wtorek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Goraj, odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie gazyfikacji sołectwa Goraj, Bononia oraz Wólka Abramowska (dotyczy części Wólki Abramowskiej od drogi wojewódzkiej w kierunku Bononii). Na spotkaniu przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. szczegółowo omówią sprawy techniczne, formalne i finansowe związane z przyłączem i poborem gazu sieciowego

Wszystkich zainteresowanych przyłączem gazowym zapraszamy do udziału w spotkaniu.

UWAGA!

Realizacja projektu budowy sieci gazociągowej zależna jest od ilości złożonych wniosków. W związku z tym każdy zainteresowany przyłączem gazowym powinien złożyć stosowny wniosek który zostanie udostępniony na spotkaniu, oraz do pobrania ze strony:

https://www.psgaz.pl/wniosek-warunki-przylaczenia-do-sieci-gazowej

 

Ogłoszenie Wójta Gminy Goraj w sprawie konsultacji projektu „Programu współpracy Gminy Goraj z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok”

Wójt Gminy Goraj zarządza przeprowadzenie w okresie od dnia 25 października 2019 r. do dnia 05 listopada 2019 r. konsultacji, których celem jest zebranie propozycji, uwag i opinii dotyczących projektu „Programu współpracy Gminy Goraj z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok”.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie:

  1. spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które odbędzie się dnia 29 października 2019 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy Goraj, pok. nr 5
  2. wyrażenia pisemnej (w formie papierowej lub elektronicznej) opinii i złożenia uwag do projektu uchwały na adres Urzędu Gminy Goraj, ul. Bednarska 1, 23-450 Goraj lub na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy do współpracy i do wzięcia udziału w konsultacjach organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Goraj, partnerów społecznych i gospodarczych, a także wszystkich zainteresowanych działaniem na rzecz lokalnej społeczności.

Wójt Gminy
/-/ Antoni Łukasik

Załączniki:

- Projekt „Programu współpracy Gminy Goraj z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok”

 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 112 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 12:32 dnia 22.10.2019

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 112 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 12:32 dnia 22.10.2019

 

Strona 3 z 78

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Grudzień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Dzisiaj44
Wczoraj70
Tydzień339
Miesiąc393
Użytkowników ogółem147615

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.