Strona główna > E-Portal

Ostrzeżenie o opadach marznących

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1
Ważność: od godz. 17:00 dnia 21.12.2017 do godz. 06:00 dnia 22.12.2017
Przebieg: Miejscami prognozowane jest wystąpienie marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu na południowy wschód województwa. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów wieczorem i w pierwszej połowie nocy.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 80 %
 

Ogłoszenie

OS.4464.5.2017

Ogłoszenie

o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.), na realizację zadania publicznego pn.: „ Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Goraj do szkół i placówek szkolno-rewalidacyjnych w Biłgoraju”.

W dniu 20 grudnia 2017 r. do Urzędu Gminy Goraj wpłynęła uproszczona oferta realizacji zadania publicznego złożona przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu koło Terenowe w Biłgoraju ul. Sienkiewicza 15, 23-400 Biłgoraj.

Ofertę zamieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej www.uggoraj.bip.lubelskie.pl, na stronie internetowej www.goraj.eu oraz na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy Goraj.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.), każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty. Wszelkie uwagi dotyczącej treści zamieszczonej oferty można zgłaszać w formie pisemnej w godzinach pracy Urzędu Gminy Goraj w Sekretariacie Urzędu pok. nr 2, drogą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz listownie na adres Urzędu Gminy Goraj, ul. Bednarska 1, 23-450 Goraj w terminie 7 dni od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia tj. do dnia 27 grudnia 2017 r.

Oferta Stowarzyszenia krok za krokiem (PDF)

 

Ogłoszenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Treść ogłoszenia o utworzeniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

 

APEL do użytkowników sieci kanalizacyjnej

W związku z ostatnimi awariami sieci kanalizacyjnej na ulicy Nadrzecznej oraz ul. Radeckiej w Goraju, Wójt Gminy Goraj zwraca się z prośbą o przestrzeganie zasad korzystania z kanalizacji sanitarnej a w szczególności:

  • nie wysypywania do studzienek kanalizacyjnych popiołu oraz innych nieczystości,
  • nie wrzucania śmieci: typu butelki plastikowe, szklane, warzywa, odzież i inne.

Powyższe działania mieszkańców, którzy praktykują pozbywanie się śmieci w ten sposób, powoduje zatkanie odpływu ścieków z jednoczesnym zalaniem miejsc najniżej położonych. Działania te są niezgodnie z zasadami współżycia społecznego oraz niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. 2017 poz. 328 z późn. zm) zgodnie z art.28 pkt 4a w związku z art.9 pkt 2 w przypadku złamania przepisów prawa grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny do 10 000,00 zł.

 

Apel do mieszkańców Gminy Goraj

 

 

Roztoczańskie Kluby Tańca

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zrealizował projekt „Muzyka! Roztoczańskie kluby tańca” dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach  programu Kultura –Interwencje 2017. Projekt zakładał cykl 3 imprez muzycznych w peryferyjnych miejscowościach na terenie gminy Goraj, opartych o lokalne dziedzictwo muzyczne. Cykl obejmował trzy koncerty muzyki tradycyjnej nawiązujące do formuły „wiejskich klubów tańca” oraz konkurs śpiewaczy na wykonanie pieśni z lokalnej tradycji podczas jednego z koncertów. W ramach projektu, przed koncertami odbyły się  nieformalne spotkania z muzykami okolic Goraja, Frampola, Turobina i Radecznicy. Spotkania miały na celu poznanie repertuaru, stylu gry i próby zachęcenia do praktyki muzycznej.

Pierwsza potańcówka odbyła się 22 października w Goraju, w sali tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury. Na potańcówce przygrywała Kapela Butrynów z Janowa Lubelskiego. Kapela Butrynów jest kapelą kontynuującą muzyczne tradycje regionu janowsko-biłgorajskiego i Roztocza Zachodniego. Od lat podejmują próby ożywienia i wprowadzenia na nowo suki biłgorajskiej do praktyki muzycznej. Wykonują repertuar taneczny: oberki, dróźniaki, polki w sposób jak najbardziej naturalny i zbliżony do pierwowzoru. Grane przez nich melodie zostały zasłyszane od najznakomitszych muzykantów regionu, takich jak Bronisław Dudka ze Zdziłowic, Leon Widz z Modliborzyc, Stefan Moskal z Białej, Bronisław Bida z Gródek, Stanisław Głaz z Dzwoli oraz Józef Góra z Krzemienia. W 2012 roku wydali pyłtę „Na rozstajnych drogach”. Wydawnictwo to otrzymało III nagrodę w konkursie Polskiego Radia na Fonogram Źródeł 2012. W 2016 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym otrzymali II nagrodę w kategorii kapel, a w 2017 roku Zbigniew Butryn z uczniami zajął I miejsce w kategorii Duży- Mały. Obecnie w kapeli grają: Zbigniew Butryn- suka, oktawki, basy, Krzysztof Butryn- suka, skrzypce, Marta Graban- Butryn- śpiew, bębenek obręczowy, Piotr Deptuła- skrzypce sekund.

Kolejna potańcówka odbyła się 11 listopada  o godzinie 17.00 w remizie w Hoszni Ordynackiej odbyła się potańcówka w starym stylu. Zagrała Kapela Cyja z Bychawy, Gminna Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Stanisław Kowalik grający na harmonijce ustnej oraz Zespół Śpiewaczy Hosznianki. Początek imprezy rozpoczął się występem gospodarzy czyli Hosznianek, które oprócz ludowych piosenek zaśpiewały patriotyczne. Gdy kapela i orkiestra zaczęły grać (naprzemiennie) rozpoczęły się tańce, które trwały przez wiele godzin. Hosznię odwiedzili nie tylko mieszkańcy gminy Goraj, ale również Lublina i Warszawy. Pod koniec imprezy gościnnie zagrała Warszawska orkiestra Taneczna Bonanza. Drugiego dnia czyli 12 listopada w Jędrzejówce odbyła się trzecia potańcówka w starym stylu. Tym razem wydarzenie rozpoczęło się konkursem "Leć głosie po rosie" , który polegał na wykonaniu jednej pieśni tradycyjnej pieśni ludowej z Roztocza Gorajskiego. W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z gminy Goraj, Dzwola i Lublina. Uczestników konkursu oceniali: Krzysztof Gorczyca- prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka z Lublina, pasjonat kultury ludowej, Tomasz Rokosz -kulturoznawca, etnomuzykolog, polonista, muzyk, Irena Krawiec- założycielka zespołu Jarzębina, wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzwoli. I miejsca w konkursie zajęli: Eugenia Czajka z Hoszni Ordynackiej (wygrała voucher na 3-dniowy pobyt w jednym z pensjonatów w Nałęczowie dla 2 osób) oraz Bartosz Gajdzik z Lublina (wygrał sesję zdjęciową u jednego z biłgorajskich fotografów, oraz zestaw akcesoriów domowych z motywami ludowymi), II miejsce zajęli Walentyna Pikul z Hoszni Ordynackiej, Janina Pydo z Zastawia oraz Alina Myszak z Kocudzy, III miejsce zajęły Małgorzata Duma, Zespół Nasturcje z Lublina i Anna Szcześniak z Lublina. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia: Piotr Dziwura, Edwarda Rycerz i Teodora Ligaj Ewa Rydzewska, Hosznianki i Dominik Kośla. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe: przedmioty użytku codziennego z motywami ludowymi lub zestaw gadżetów gminy Goraj. Po konkursie do tańca przygrywała Kapela Bornego z Podzamcza (Lublin) oraz Gminna Orkiestra Dęta z Goraja.

Projekt był realizowany  wspólnie z Towarzystwem dla Natury i Człowieka z Lublina. Na realizację zadania pozyskano 12 tys. zł, wkład własny 4 tys. zł. Czas realizacji: 30.06.2017 – 20.11.2017

 

Zaproszenie Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na konferencję dla przedsiębiorców

Pełna treść zaproszenia do pobrania w formacie PDF

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

Wójt Gminy Goraj informuje, iż w dniu 23 listopada 2017 r. (czwartek) z powodu przebudowy linii wodociągowej na ul. Rolnej w Goraju, na ul. Frampolskiej, Szewskiej, Nadrzecznej, Bednarskiej i Rolnej, Bononii i części Wólki Abramowskiej będzie przerwa w dostawie wody od godziny 13:00 do godziny 18:00.

Proszę o wcześniejsze zaopatrzenie się w wodę do celów bytowych i gospodarczych oraz o nie planowanie lub przełożenie działań co do których wykonania będzie potrzebna bieżąca woda.

Za utrudnienia w dostawie wody przepraszamy.

 

Strona 3 z 42

Kalendarium

Luty 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Dzisiaj34
Wczoraj41
Tydzień308
Miesiąc882
Użytkowników ogółem106993

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.