Strona główna

Harmonogram

wywozu odpadów z pojemników i odbioru odpadów segregowanych z terenu Gminy Goraj.

 


 

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze

W niedziele 24 maja 2015 r. w gminie Turobin odbyły się Międzygminne Zawody  Sportowo–Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Frampol, Goraj, Turobin oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Goraja i Gródek.

Zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Turobinie Eugeniusz Krukowski. Wykonanie zadań oceniała komisja sędziowska złożona ze strażaków biłgorajskiej komendy powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniach bojowych.

Ponadto poza konkursem odbyła się musztra strażacka.  Jednostka OSP Wólka Abramowska wypadła najlepiej spośród wszystkich jednostek naszej gminy.

Klasyfikacja końcowa jednostek OSP z gminy Goraj przedstawia się następująco:

 1. OSP Goraj –                           96,80
 2. OSP Gilów –                          101,40
 3. OSP Hosznia Ordynacka-          111,80
 4. OSP Wólka Abramowska –       115,30
 5. OSP Jędrzejówka –                 123,90
 6. OSP Kondraty –                     136,10
 7. OSP Hosznia Abramowska –     167,90

W związku z uzyskaniem I miejsca jednostka OSP Goraj będzie reprezentowała  naszą gminę w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W rankingu wszystkich jednostek biorących udział w zawodach tj. z gmin: Frampol, Goraj i Turobin, OSP Goraj zajęła II miejsce.

Na zakończenie zawodów poza zmaganiami wystąpiły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Najlepszy czas uzyskała młodzież z Goraja.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Międzygminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody te wręczył Wójt Gminy Goraj - Antoni Łukasik. Wręczając puchary, nagrody i pamiątkowe statuetki pogratulował zwycięzcom i podkreślił wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie naszych strażaków.

Celem było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin.  Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP.

View the embedded image gallery online at:
http://goraj.eu/index.php?limitstart=656#sigFreeId0011b4c45f

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

o zbliżających się wyborach do Izb Rolniczych

 

Przypomnienie o uregulowaniu należności

 

Harmonogram

 

Informacje

Obwodowych Komisji Wyborczych o rozpoczęciu pracy 24 maja 2015r.

 

Informacja dla mieszkańców.

Wykaz prac Właściciela/Użytkownika budynku mieszkalnego

W ramach projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku w Gminie Goraj”, do obowiązku Właściciela/Użytkownika budynku mieszkalnego należy:

 1. Wykonanie prac przygotowawczych koniecznych do wykonania w związku z montażem instalacji solarnej (np. demontaż istniejącego zasobnika ciepłej wody, doprowadzenia instalacji ciepłej i zimnej wody do pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany zasobnik ciepłej wody,
 2. Wykonanie instalacji elektrycznej – w pomieszczeniu, w którym będzie montowana grupa hydrauliczna wraz z automatyką właściciel powinien przygotować gniazdko elektryczne z uziemieniem (3-wtykowe: podłączenie grzałki elektrycznej, grupy pompowej, oraz anody tytanowej), obwód zasilający powinien być zabezpieczony bezpiecznikiem klasy B10 (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe 10A). Wszystkie roboty elektryczne powinny być wykonane przez osoby z uprawnieniami i potwierdzone stosownymi badaniami.
 3. Wykonanie prac porządkowych (np. zapewnienie dojścia i możliwości montażu urządzeń solarnych, itp. ).
 4. Wykonanie prac budowlanych niezbędnych do montażu instalacji solarnej (np. pogłębienie pomieszczeń, wykonanie posadzek, fundamentów, cokołów lub podestów pod podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, itp.).
 5. W przypadku poprowadzenia rur solarnych od kolektora do zasobnika solarnego przez komin jedynym wolnym kanałem wentylacyjnym. Właściciel budynku na dzień wykonania montażu musi przygotować opinie kominiarską z adnotacją iż kanał wentylacyjny można wykorzystać i jest on drożny.

Przykładowe kontakty do Kominiarzy:

 1. „KOMGAZ” Centrum Kominiarstwa, Jarosław Pakuła, Tel: 604-829-379, Kraśnik, ul. Urzędowska 333
 2. Zakład Usług Kominiarskich, Eugeniusz Piszczyk, Tel: 600-486-959, Biała Druga 89

Uwaga!!!

Istnieje możliwość zlecenia wykonania części ww. prac firmie wykonawczej za dodatkową odpłatnością w dniu montażu.

 

Kominikat Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

KOMUNIKAT O KONIECZNOŚCI PRZESTRZEGANIA ZASAD STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

W SPOSÓB BEZPIECZNY DLA PSZCZÓŁ

Pszczoły i inne owady zapylające są niezbędne w efektywnej produkcji wielu roślin uprawnych. Osoby stosujące środki ochrony roślin muszą mieć świadomość ryzyka wystąpienia zatrucia pszczół.

Aby uniknąć masowych zatruć pszczół środkami ochrony roślin należy bezwzględnie przestrzegać poniższych zasad:

 1. Nie stosować preparatów toksycznych dla pszczół na kwitnące rośliny uprawne i chwasty lub rośliny pokryte spadzią.
 2. Bezwzględnie przestrzegać informacji zawartych w etykiecie stosowania środka ochrony roślin, dotyczących bezpieczeństwa dla pszczół.
 3. Zabiegi wykonywać wieczorem po dziennym oblocie pszczół, dobierać preparaty o możliwie najkrótszym okresie prewencji dla pszczół.
 4. Nie stosować środków owadobójczych w pobliżu pasiek.
 5. Współpracować z pszczelarzami. Ewentualność zatrucia pszczół ulegnie znacznemu zmniejszeniu dzięki ścisłej współpracy pszczelarzy i stosujących środki ochrony roślin.
 6. Należy tak dobierać środki ochrony roślin aby zminimalizować negatywny wpływ zabiegów ochrony roślin na organizmy nie będące celem zabiegu w szczególności dotyczy to owadów zapylających
  i naturalnych wrogów organizmów szkodliwych

 

Opryskanie pszczół cieczą roboczą powoduje zamoczenie skrzydeł, co utrudnia bądź uniemożliwia im dalszy lot i powrót do ula. Ponadto,
w wyniku przejęcia obcego zapachu środka chemicznego, pszczoły powracające do ula są traktowane jako obce, nie zostają wpuszczone do gniazda lub giną zażądlone przez pszczoły strażniczki.

 

Zgodnie z art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin (Dz. U. z 2015 r. poz. 547), kto stosuje środek ochrony roślin w sposób stwarzający zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub dla środowiska (…), podlega karze grzywny.

 

Strona 83 z 96

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Sierpień 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Dzisiaj43
Wczoraj61
Tydzień326
Miesiąc837
Użytkowników ogółem173381

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.