Strona główna

Przypomnienie

 

Obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada mieszkańcy i władze Gminy Goraj uczcili 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pochód złożony z delegacji jednostek OSP, samorządu gminnego, kombatantów oraz młodzieży szkolnej przemaszerował spod budynku Gminnego Ośrodka Kultury na gorajski Rynek, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Gminy zostały złożone wieńce. Wiązanki złożono również pod tablicami z nazwiskami, umieszczonymi na dzwonnicy kościelnej. Następnie uczestnicy marszu udali się do Kościoła Parafialnego na Mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny. Obchody Święta Niepodległości uświetniła gra Gminnej Orkiestry Dętej.

 

Więcej...

 

Projekt uchwały Rady Gminy Goraj

w sprawie uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Gminy Goraj z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok.

 

 

Nabór wniosków o bezpłatne usunięcie dachowych pokryć azbestowych

Przyjmowanie wniosków w dniach 4.XI - 29.XI 2013r.

Szczefółowe informacje znajdują się na stronie projektu:

http://www.azbest.lubelskie.pl/


broszura informacyjna:

 

Ogłoszenie o wałęsających sie psach.

 

100 lat minęło

Przed stu laty 28 września 1913 roku na świat przyszła Katarzyna Kapica obecnie najstarsza mieszkanka Gminy Goraj. Pani Katarzyna urodziła się w Korytkowie Dużym, jednak po ślubie osiedliła się wraz z mężem w Wólce Abramowskiej. Jubileusz setnych urodzin stał się okazją do odwiedzin szanownej seniorki przez Wójta Gminy Goraj – Czesława Małyszka oraz przedstawiciela Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Biłgoraju – Pana Krzysztofa Młynarza.

Czesław Małyszek wręczył jubilatce bukiet kwiatów oraz upominek rzeczowy, który ma jej przypominać ten jakże ważny dla niej dzień. Przekazał także listy gratulacyjne, zarówno z życzeniami zdrowia, pomyślności i pogody ducha od władz oraz mieszkańców gminy jak również gratulacje dla Pani Katarzyny, z którymi wystąpił sam Prezes Rady Ministrów, Pan Donald Tusk. W liście skierowanym za pośrednictwem Wójta do mieszkanki Wólki Abramowskiej Premier napisał: „Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem…”. Kwiaty oraz życzenia od prezesa KRUS przekazał także Pan Krzysztof Młynarz – Kierownik Referatu.

Wiek jaki osiągnęła Pani Katarzyna jest marzeniem niejednego z nas. Niestety osiągają go jedynie nieliczni. Jubileusz setnej rocznicy urodzin jest też okazją do zadumy i refleksji nad zmieniającym się światem. Osoby, które dożyły tak sędziwych lat są ostoją wiedzy i doświadczenia. A swoimi przeżyciami i wiedzą mogą niejednokrotnie obdarzać nas przedstawicieli młodszych pokoleń. W imieniu wszystkich mieszkańców gminy jeszcze raz życzymy Pani Katarzynie wszystkiego co w życiu najlepsze, kolejnych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu. Niech każdy dzień przynosi jej nowe radości.

 

Więcej...

 

Otwarcie oczyszczalni

26 września 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków w Goraju. Po wielu latach starań i przygotowań do budowy mieszkańcy gminy mogą się cieszyć nowoczesną inwestycją.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Św. Bartłomieja w Goraju. Następnie wszystkich zgromadzonych gości,  na placu przy oczyszczalni, przywitał Wójt Gminy Goraj- Czesław Małyszek. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego oraz samorządów ościennych. Następnie Wójt pokrótce nakreślił historię powstania oczyszczalni i jej zalety dla gminy Goraj. Na tą inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat.  Na jej realizację  udało się pozyskać ponad 2,2 mln zł. czyli ponad 58% kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt budowy oczyszczalni wraz z kanalizacją sanitarną na odcinku ok. 2 km wyniósł 3,86 mln zł. Kolejnym etapem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Goraju. Oprawę muzyczną otwarcia przygotowała Gminna Orkiestra Dęta. Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości oraz zwiedzania oczyszczalni.

 

Więcej...

 

Nabór na wyjazdy studyjne.

Urząd Gminy Goraj informuję, że sekretariat Regionalny KSOW Województwa Lubelskiego ogłosiło nabór kandydatów na wyjazdy studyjne do Holandii, Francji i Dani. Poniżej załączone są linki do strony internetowej KSOW z informacjami o poszczególnych wyjazdach:

- do Holandii: http://lubelskie.ksow.pl/news/entry/4599-oglaszamy-nabor-kandydatow-na-wyjazd-studyjno.html

- do Francji: http://lubelskie.ksow.pl/news/entry/4596-oglaszamy-nabor-kandydatow-na-wyjazd-studyjno.html

- do Danii: http://lubelskie.ksow.pl/news/entry/4597-oglaszamy-nabor-kandydatow-na-wyjazd-studyjno.html

 

Strona 76 z 80

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Styczeń 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Dzisiaj11
Wczoraj79
Tydzień373
Miesiąc2077
Użytkowników ogółem151295

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.