Strona główna

Uchwała Rady Gminy Goraj w sprawie zamiaru połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Goraju z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju.

Treść:

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

PRZYPOMNIENIE

O OPŁACIE ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY GORAJ

 

Wójt Gminy Goraj przypomina, iż 15 czerwca mija termin uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za II kwartał 2016 r.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać gotówką w kasie Urzędu Gminy Goraj lub przelewem na rachunek bankowy Gminy Goraj Nr 71 9602 0007 2000 0198 2000 0001 w Banku Spółdzielczym w Biłgoraju o/Goraj z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu osoby, której wpłata dotyczy, lub na podstawie załączonych druków wpłat.

Podstawą do naliczenia opłaty jest deklaracja, którą każdy właściciel nieruchomości był zobowiązany złożyć do tutejszego Urzędu. W niej to określił kwotę, jaką będzie ponosił za gospodarowanie odpadami. Przy tej okazji przypominamy, iż wszelkie dane związane z aktualizacją liczby osób mieszkających w danych gospodarstwach domowych  na danej nieruchomości powinny być zgłaszane w terminie 14 dni od daty zaistnienia zdarzenia (np. urodzenie, zgon, przemieszczenie się domowników, itp.).

Wójt Gminy Goraj prosi mieszkańców, którzy nie uiścili wcześniejszych należności o NIEZWŁOCZNE uregulowanie zaległości.

 

Święto 3-go Maja.

 

„Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczypospolita. […]”

W Goraju odbyły się uroczystości związane z uchwaleniem przed 225 laty pierwszej w Europie ustawy zasadniczej - Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, poczty sztandarowe, młodzież szkolna, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych i mieszkańcy. Tradycyjnie, pochód wymaszerował sprzed budynku Gminnego Ośrodka Kultury, by złożyć kwiaty przed pomnikiem poległych mieszkańców. Następnie wieńce złożono przed dzwonnicą kościoła parafialnego, gdzie umieszczone są tablice z nazwiskami pomordowanych mieszkańców, po czym wszyscy udali się na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny. O oprawę muzyczną zadbała Gminna Orkiestra Dęta.

 

Więcej...

 

Chrońmy pszczoły.

 

Komunikat ARiMR

 

II Festiwal im. Anny Malec

W Jędrzejówce odbył się II Gminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec.  17 kwietnia rozbrzmiewały głosy solistów i zespołów gminnych, w miejscu w którym żyła i tworzyła słynna śpiewaczka.

Festiwal miał formułę konkursową. Wykonawców z terenu gminy Goraj oceniała trzyosobowa komisja: Agnieszka Szokaluk Gorczyca- historyk sztuki, zajmująca się dokumentacją i praktyką pieśni ludowych, Sławomir Niemiec- absolwent kulturoznawstwa, muzyk instrumentalista oraz Lidia Tryka – instruktor ds. folkloru w Janowskim Ośrodku Kultury, przewodnicząca komisji. Podczas festiwalu wystąpili: Zespół śpiewaczy „Hosznianki” z Hoszni Ordynackiej, Gabriela Duma z Goraja, Koło Gospodyń Wiejskich z Zastawia, Walentyna Pikul z Hoszni Ordynackiej, Genowefa Czajka z Hoszni Ordynackiej, Jadwiga i Aleksander Skoczylasowie oraz Stowarzyszenie Kobiet Goraja- Kobieta Aktywna.

Po przesłuchaniu wykonawców odbył się Jubileusz 30-lecia działalności artystycznej Janiny Szarej z Zastawia (wszystkim znanej jako Janina Pydo). Pani Janina od wielu lat reprezentuje gminę na festiwalach i przeglądach muzyki ludowej na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim zajmując czołowe miejsca. Bierze udział w licznych imprezach  kulturalnych np. Noc Świętojańska, Gorajskie Kolędowanie. Układa teksty piosenek, pisze wiersze, prowadzi majówki, różańce pogrzebowe. Listy gratulacyjne oraz upominki otrzymała między innymi od Marszałka Województwa Lubelskiego, w jego imieniu wręczyła je Halina Drozd- dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu, prezenty otrzymała również od Wójta Gminy Goraj, pracowników i zespołu wokalnego GOK w Goraju oraz Lidii Tryka i pracowników JOK. Po odegraniu „100 lat” przez Gminną Orkiestrę Dętą pani Janinia wykonała kilka utworów. Gościem festiwalu był zespół z Lublina; Decelit Projekt, który zaprezentował koncert pieśni ludowych pochodzących z Roztocza. W takcie obrad jury, publiczność miała okazję wysłuchać również pieśni w wykonaniu córki Anny Malec – Władysławy Kubina.  Został zaprezentowany również pokaz multimedialny na temat życia i twórczości Anny Malec oraz krótki występ gry na skrzypcach przez Sławomira Niemca. Oprawę muzyczną całego festiwalu zapewniła Gminna Orkiestra Dęta.

Komisja postanowiła docenić następujące osoby:

I miejsce - Genowefa Czajka z Hoszni ord.

II miejsce -Walentyna Pikul z Hoszni Ord.

III Koło -Gospodyń Wiejskich z Zastawia

Wyróżnienie - Państwo Skoczylasowie z Kondratów.

Festiwal poprowadziła Olga Wykrętek- prawnuczka Anny Malec.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj, Rada Gminy

w Goraju oraz mieszkańcy Jędrzejówki.

 

Więcej...

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

o przyjęciach dzieci do oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Goraju.

 

Nestle porusza Polskę.

Gmina Goraj przystąpiła do konkursu „Nestlé porusza Polskę”. ZAGŁOSUJ na siłownię zewnętrzną w miejscowości Goraj – każdy głos się liczy!

Firma Nestlé obchodzi  w tym roku 150-lecie istnienia. W związku z tym  ogłosiła konkurs dla gmin  „Nestlé porusza Polskę”.

Mogą w nim brać udział gminy z całej Polski. Nagrodą jest siłownia  zewnętrzna. Zwycięży 16 lokalizacji (jedna z każdego województwa). Warunek jest jeden – trzeba wygrać internetowe głosowanie, które rozpoczyna  się 11.04.2016r. i potrwa do dnia 06.07.2016

Po wejściu na Stronę www.nestleporusza.pl Głosujący wpisuje nazwę miejscowości i po jej wyszukaniu, oddaje głos na jedną z Lokalizacji, poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj”.

Następnie Głosujący zostanie poproszony o podanie adresu e-mail, na który wysłany zostanie link aktywacyjny, w który Głosujący winien kliknąć, aby jego głos został ważnie oddany. Po kliknięciu w w/w link Głosujący zostanie przekierowany na Stronę, gdzie będzie widnieć informacja o prawidłowo oddanym głosie.

Codziennie można oddać jeden głos na jedną lokalizację z jednego adresu mailowego! Szczegółowe informacje znajda Państwo na stronie www.nestleporusza.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału!

ZAGŁOSUJ!

Link do strony głosowania: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

 

 

Strona 75 z 97

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Wrzesień 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Dzisiaj59
Wczoraj95
Tydzień323
Miesiąc1551
Użytkowników ogółem176051

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.