Strona główna

Badanie ankietowe na temat dostosowania oferty edukacyjno-kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju

Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym analizy potrzeb w zakresie oferty edukacyjno - kulturalnej na obszarze Gminy Goraj. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat, by móc stworzyć produkt dobry, w pełni odpowiadający na potrzeby osób z niego korzystających. Badanie jest całkowicie anonimowe i nie powinno zająć Państwu wiele czasu. Wyniki analizy posłużą do stworzenia założeń projektu dotyczącego przebudowy i adaptacji budynku GOK w Goraju dla potrzeb prowadzenia działalności edukacyjno - kulturalnej.

Link do ankiety:

 

Komunikat Prezesa KRUS

 

Noc świętojańska.

Koncert nad wodą odbędzie się 26 czerwca 2016r.

 

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. w Goraju odbyły się Międzygminne Zawody  Sportowo–Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Frampol, Goraj, Turobin oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Goraja z podziałem na dziewczęcą i chłopięcą.

Zawody otworzył Wójt Gminy i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Goraju Antoni Łukasik. Wykonanie zadań oceniała komisja sędziowska złożona ze strażaków biłgorajskiej komendy powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniach bojowych.

Ponadto poza konkursem odbyła się musztra strażacka.  W tej konkurencji jednostka OSP Hosznia Abramowska wypadła najlepiej spośród wszystkich jednostek naszej gminy.

Klasyfikacja końcowa jednostek OSP z gminy Goraj przedstawia się następująco:

  1. OSP Goraj –                           100,0
  2. OSP Hosznia Ordynacka-       101,2
  3. OSP Jędrzejówka –                112,6
  4. OSP Wólka Abramowska –    113,5
  5. OSP Kondraty –                     117,9
  6. OSP Hosznia Abramowska – 138,9

W rankingu wszystkich jednostek biorących udział w zawodach tj. z gmin: Frampol, Goraj

i Turobin, OSP Goraj zajęła III miejsce.

Na zakończenie zawodów poza zmaganiami zaprezentowały się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Goraja.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Międzygminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody te wręczyli Wójt Gminy Goraj - Antoni Łukasik wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Kapicą.. Wręczając puchary, nagrody i pamiątkowe statuetki pogratulowali zwycięzcom i podkreślili wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie naszych strażaków.

Celem było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin, które będą brały dział w zawodach na szczeblu powiatowym.  Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim próba posiadanego sprzętu i własnych umiejętności oraz doskonała promocja działalności jednostek OSP.

Więcej...

 

Absolutorium dla Wójta w Goraju.

6 czerwca odbyła się uroczysta sesja, na której radni Gminy Goraj udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Goraj Antoniemu Łukasikowi. Głosowanie poprzedziło wystąpienie Wójta, w którym podsumował ubiegły rok pod względem zrealizowanego budżetu, którego dochody stanowiły 15 706 908,86 zł co stanowi 99,76% zakładanego planu. Natomiast wysokość zrealizowanych wydatków wyniosłą 15 428 525,25 zł i została zrealizowana w 97,12% w stosunku do zakładanego planu. Jednocześnie udało się zmniejszyć zadłużenie Gminy o kwotę 300 000 zł, do poziomu 675 116 zł. W dalszej części przemówienia Wójt przypomniał ważniejsze zrealizowane zadania :

- zamontowanie 354 instalacji solarnych na terenie gminy;

- wykonanie sieci kanalizacyjnej na ul/ Frampolskiej i rolnej;

- przebudowa sieci wodociągowej na ul. Janowskiej, Cmentarnej i Targowej;

- wykonanie drenażu i płyty boiska w Zastawiu;

- rozbudowa sieci wodociągowej w Hoszni Abramowskiej i Majdanie Abramowskim wraz z modernizacją hydroforni;

- wykonanie elewacji zewnętrznej na budynku remizy OSP w Kondratach;

-  remont pomieszczeń świetlicy w remizie OSP w Hoszni Abramowskiej;

- Wykonanie dachu na hydroforni w Zastawiu;

- remont drogi w Gilowie i Albinowie we współpracy z Powiatem Biłgorajskim;

- utwardzenie ok. 5 km dróg gminnych ( 1130 m asfaltem. 2370 m płytami betonowymi,

1500 m tłuczniem);

- wykonanie zatoki dla autobusów szkolnych przy budynku Zespołu Szkół w Goraju;

Ogółem na realizację inwestycji wydatkowano ok. 6 mln. zł co przy budżecie ogólnym 16 mln. zł daje ok. 40% wskaźnik inwestycyjny. Ze środków zewnętrznych (unijnych i pozaunijnych)  pozyskano ponad 4 mln. zł ( w tym na 6 zadań drogowych tzw. dróg powodziowych i wąwozowych na kwotę 541 043 zł).

Oprócz zadań inwestycyjnych zrealizowano także:

- dożynki powiatowe, które w Gminie Goraj odbyły się po raz pierwszy;

- uroczystość 50-lecia OSP w Hoszni Abramowskiej;

- jubileusz Złotych Godów dla par małżeńskich z terenu gminy;

- dowóz uczniów do Zespołu Szkół w Goraju;

- przywrócenie komunikacji pasażerskiej w dni wolne od nauki na terenie Gminy;

- pozyskanie kilkunastu uczniów do szkoły w Goraju, którzy uczęszczali do jednostek poza Gminą;

Został także zlikwidowany Gminny Zespół Administracyjny Szkół oraz zamknięto Szkołę Filialną w Hoszni Ordynackiej.

W swoim wystąpieniu Wójt podkreślił, że ubiegły rok był dla Gminy rekordowy pod względem kwoty wydatków budżetowych, która przekroczyła 15 mln zł.

Na zakończenie przemówienia Wójt podziękował Radzie Gminy za wsparcie w wykonywaniu zadań. Podziękowania otrzymali także sołtysi , stowarzyszenia i organizacje społeczne oraz wszyscy mieszkańcy, którzy okazali pomoc w działaniu.

 

Kończąc Wójt poprosił Radę o udzielenie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015r.

 

Rada Gminy jednomyślnie podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium.

 

Więcej...

 

Mobilne Muzeum w Goraju.

W dniu 8 czerwca 2016r. na rynku w Goraju gosciło mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej „Iskra Miłosierdzia”. Uroczystego otwarcia muzeum dokonał Wójt Gminy Goraj Antoni Łukasik. W Mobilnym Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej „Iskra Miłosierdzia” obejrzeć można rzeczy należące do św. Jana Pawła II oraz zapoznać się z historią jego życia, powołania, nauczania i misji. Wśród eksponatów można było zobaczyć m.in. brewiarz, którego papież Polak używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, ukochana książka Jana Pawła II – Dzienniczek św. Faustyny, piuska oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. W muzeum prezentowane są też filmy i liczne materiały zdjęciowe związane ze św. Janem Pawłem II i św. Faustyną Kowalską. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, zarówno starszych jaki młodszych.

Więcej...

 

Informacja

 

Informacja

Wójt Gminy i Rada Gminy Goraj zapraszają mieszkańców Gminy i okolic do odwiedzenia jedynego na świecie Mobilnego Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej – Iskra Miłosierdzia, które to z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży zagości 8 czerwca br. na gorajskim Rynku.

Głównym założeniem Mobilnego Muzeum - Iskra Miłosierdzia jest przypominanie orędzia Miłosierdzia Bożego, które głosili św. Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II. Iskra Miłosierdzia daje też możliwość zapoznania się z ekspozycją muzealną poświęconą tym wielkim polskim świętym. Projekt wykorzystuje nowoczesną przestrzeń narracji multimedialnej i tym samym stanowi wyjątkową formę zaproszenia młodych na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Do tej pory muzeum odwiedziło około 200 miejsc za granicą (Włochy, Portugalia, Litwa, Niemcy, Ukraina, Austria, Hiszpania, Francja, Słowacja) oraz

w Polsce. Wszędzie spotykało się z bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Papieskie pamiątki, które można zobaczyć w czasie zwiedzania mobilnego muzeum, zostały przekazane przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Do elementów ekspozycji należą m.in. brewiarz, którego papież Polak używał

do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, ukochana książka Jana Pawła II – Dzienniczek św. Faustyny, piuska oraz zegar

z rezydencji w Castel Gandolfo. W muzeum prezentowane są też filmy i liczne materiały zdjęciowe związane ze św. Janem Pawłem II i św. Faustyną Kowalską.

Projekt skierowany jest do wszystkich: osób starszych, rodziców, młodzieży i dzieci.

 

Muzeum można zwiedzać od godz. 10:00.

 

Strona 71 z 94

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Lipiec 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 
Dzisiaj162
Wczoraj477
Tydzień1604
Miesiąc803
Użytkowników ogółem170175

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UE



Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.