Strona główna

Sprzątanie świata.

Wójt Gminy Goraj

serdecznie zachęca do wzięcia udziału w Akcji „Sprzątanie Świata”, która na terenie naszej gminy odbędzie się dnia 23 września 2016 r. (piątek). Akcja będzie przebiegać pod hasłem

„Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Zachęcamy do podjęcia aktywnych działań w zakresie ochrony środowiska. Mile widziane jest, aby akcja sprzątania odbywała się głównie na terenach leśnych oraz w miejscach o cennych walorach przyrodniczych. Dla uczestników „Sprzątania Świata” zapewnione zostaną: worki, rękawiczki oraz wywóz odpadów zebranych w akcji.

Osoby zainteresowane akcją sprzątania uprzejmie prosi się o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy Goraj telefonicznie bądź osobiście w celu uzgodnienia miejsca sprzątania (co najmniej z dwudniowym wyprzedzeniem) oraz zgłoszenie do wywozu bezpośrednio po sprzątaniu. W zgłoszeniu należy określić dokładne miejsce zgromadzenia odpadów i ich rodzaj (segregowane: papier, szkło białe, szkło kolorowe, butelki plastikowe PET, odpady pozostałe) oraz ilość zebranych odpadów.

Uzgodnienia, zgłoszenia, odbiór worków i rękawiczek –  Urząd Gminy Goraj ul. Bednarska 1, 23-450 Goraj (pokój 12), telefon 84 685 80 02 (wew. 145).

 

Plakat akcji:

 

Informacja dla uzytkowników instalacji solarnych.

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2016 r., czynności serwisowe wynikające z realizacji zadania: ,,Zakup i montaż kolektorów słonecznych szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku w Gminie Goraj" obsługiwane będą przez firmę Fitters Sp. z o,o., Gierdziejewskiego 7 lok. 16, 02-495 Warszawa.
Zgłoszenia reklamacji zestawów solarnych prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Bezpośredni kontakt z Koordynatorem serwisu jest możliwy pod numerem 531 367 675, poniedziałek – piątek w godz. 8:00-16.00.
Dodatkowo informujemy iż w ostatnich tygodniach odnotowujemy zwiększającą się liczbę usterek serwisowych wynikających z niewłaściwej eksploatacji instalacji solarnych przez Użytkowników końcowych.
Usterki tego typu nie są usterkami gwarancyjnymi i ich usunięcie jest odpłatne. W załączeniu przesyłamy do państwa informacji aktualny cennik odpłatnych prac serwisowych, w szczególnych przypadkach, uszkodzenia sterownika instalacji solarnej czy pompy solarnej, urządzenie jest wysyłane do laboratorium producenta a dla zapewnienia prawidłowej pracy układu proponowany jest użytkownikowi montaż nowego urządzenia za opłatą kaucyjną 500 złotych (sterownik) lub 700 złotych (pompa). Po otrzymaniu informacji o powodzie uszkodzenia kaucja jest niezwłocznie rozliczana z klientem.
Zwracamy jednocześnie uwagę, że bieżące usuwanie wszystkich usterek i awarii, realizowane przez certyfikowany serwis, jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego działania całego układu i zapewnienia ciągłości gwarancji dla właściciela (Gminy) na przekazany do użytkowania układ solarny, w przypadku odmowy wniesienia przez użytkownika opłaty za zgłoszone usterki, których gwarancja nie obejmuje, informacja zostanie przekazana do Gminy celem podjęcia ostatecznej decyzji.

Skan pisma:


 

Komunikat

Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie wrzesień 2016 r.

Na podstawie § 10. 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie  przeprowadzania ochronnych szczepień
lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013r., poz. 1737)
na terenie województwa lubelskiego w dniach 17 – 26 września 2016 roku
zostanie przeprowadzona akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów
wolno żyjących metodą doustną.


Szczepionka będzie zrzucana z samolotu w ilości 20 - 30 dawek na 1 km².

Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci stożkowatego krążka o wymiarach
30 mm x 9 mm, koloru brunatnego o intensywnym zapachu rybnym.

Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się
do lekarza medycyny.

Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do
lekarza weterynarii.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych
szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki.

Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu.


N i e   w o l n o   d o t y k a ć    s z c z e p i o n k i  !!!


Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Paweł Piotrowski

 

Apel Głównego Lekarza Weterynarii

Apel Głównego Lekarza Weterynarii Włodzimierza Skorupskiego do Rolników i Hodowców trzody chlewnej w sprawie sposobu postępowania, w związku z wystąpieniem kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie Rzeczpospolitej Polskiej


W związku z wystąpieniem kolejnych ognisk ASF na terenie RP apeluje do Państwa, o to aby:

  1. Nie nabywać świń i prosiąt o niewiadomym pochodzeniu oraz statusie epizootycznym, w szczególności od pośredników (handlarzy) zwierzętami gospodarskimi.

  1. Na terenie gospodarstw należy bezwzględnie wdrożyć i przestrzegać zasad bioasekuracji (zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. 2015 poz. 711)), a w szczególności:

- utrzymywać świnie w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,

- karmić świnie paszą zabezpieczoną przed dostępem zwierząt wolno żyjących,

- zwracać uwagę na bezpieczeństwo i sposób przechowywania słomy (ściółki),

- wyłożyć maty dezynfekcyjne odpowiednio przed:

  • wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przed wejściami do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie,
  • stale utrzymywać wyłożone maty w stanie zapewniającym skuteczność działania środka dezynfekcyjnego.

  1. Przypominam, że choroba afrykańskiego pomoru świń (ASF) nie jest zaraźliwa dla człowieka ale stanowi ogromne zagrożenie dla gospodarki Kraju.

Link do strony Głównego Inspektoratu Weterynarii.

 

Informacja

o bezpłatnych lekach dla seniorów.

 

 

Informacja.

Rolniku,

jeżeli chcesz rozpocząć działalność
w dziedzinie przetwórstwa to
od 29.09 do 28.10.2016 r. ARiMR prowadzi nabór wniosków na małe przetwórstwo, czyli wsparcie inwestycji w przetwarzanie i obrót produktów rolnych.

Max poziom dotacji to 300 tys. zł

Umów się na indywidualne bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości pozyskania dotacji.

Kontakt telefoniczny: 507054746

Kontakt e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Informacja dla przedsiębiorców.

 

PRZYPOMNIENIE O OPŁACIE ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY GORAJ

Urząd Gminy Goraj przypomina, że 15 września mija termin uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za III kwartał 2016 r.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać gotówką w kasie Urzędu Gminy Goraj lub przelewem na rachunek bankowy Gminy Goraj Nr 71 9602 0007 2000 0198 2000 0001 w Banku Spółdzielczym w Biłgoraju o/Goraj z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu osoby, której wpłata dotyczy, lub na podstawie załączonych druków wpłat.

Podstawą do naliczenia opłaty jest deklaracja, którą każdy właściciel nieruchomości był zobowiązany złożyć do tutejszego Urzędu. W niej to określił kwotę, jaką będzie ponosił za gospodarowanie odpadami. Przy tej okazji przypominamy, iż wszelkie dane związane z aktualizacją liczby osób mieszkających w danych gospodarstwach domowych  na danej nieruchomości powinny być zgłaszane w terminie 14 dni od daty zaistnienia zdarzenia (np. urodzenie, zgon, przemieszczenie się domowników, itp.).

Należność nie wpłacona w terminie staje się zaległością, od której są naliczane ustawowe odsetki. Prosimy o samodzielnie i terminowe uiszczanie należnej opłaty, czekanie na pisemne upomnienie skutkuje naliczeniem dodatkowych 11,60 zł. kosztów postępowania egzekucyjnego w administracji.

 

Strona 42 z 68

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Lipiec 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Dzisiaj94
Wczoraj92
Tydzień431
Miesiąc1470
Użytkowników ogółem138260

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.