Strona główna

Informacja Wójta Gminy Goraj

o jakości wody przeznaczonej do spożycia, dostarczanej mieszkańcom gminy Goraj siecią wodociągową.

 

Zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku

o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 139) Wójt Gminy Goraj podaje do publicznej wiadomości informacje o wynikach badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zgodnie z Harmonogramem badań wody zatwierdzonym przez PPIS w Biłgoraju w miesiącu maju 2015 r. zostały wykonane badania wody z sieci wodociągowej w następujących miejscowościach: Hosznia Abramowska, Goraj, Zastawie Gilów.

W związku z wymianą linii wodociągowej w Goraju na ul. Janowskiej, Targowej oraz Cmentarnej zostało wykonane dodatkowe badanie w celu sprawdzenia jakości wody podawanej do sieci na ul. Janowskiej 21. Woda spełnia wymogi zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2010 r. Nr 72 poz. 466 z późn. zm.)

 

Wyniki badań wody z poszczególnych miejscowości w załączniku:


 

Harmonogram

wywozu odpadów z pojemników i odbioru odpadów segregowanych z terenu Gminy Goraj.

 


 

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze

W niedziele 24 maja 2015 r. w gminie Turobin odbyły się Międzygminne Zawody  Sportowo–Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Frampol, Goraj, Turobin oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Goraja i Gródek.

Zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Turobinie Eugeniusz Krukowski. Wykonanie zadań oceniała komisja sędziowska złożona ze strażaków biłgorajskiej komendy powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniach bojowych.

Ponadto poza konkursem odbyła się musztra strażacka.  Jednostka OSP Wólka Abramowska wypadła najlepiej spośród wszystkich jednostek naszej gminy.

Klasyfikacja końcowa jednostek OSP z gminy Goraj przedstawia się następująco:

 1. OSP Goraj –                           96,80
 2. OSP Gilów –                          101,40
 3. OSP Hosznia Ordynacka-          111,80
 4. OSP Wólka Abramowska –       115,30
 5. OSP Jędrzejówka –                 123,90
 6. OSP Kondraty –                     136,10
 7. OSP Hosznia Abramowska –     167,90

W związku z uzyskaniem I miejsca jednostka OSP Goraj będzie reprezentowała  naszą gminę w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W rankingu wszystkich jednostek biorących udział w zawodach tj. z gmin: Frampol, Goraj i Turobin, OSP Goraj zajęła II miejsce.

Na zakończenie zawodów poza zmaganiami wystąpiły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Najlepszy czas uzyskała młodzież z Goraja.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Międzygminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody te wręczył Wójt Gminy Goraj - Antoni Łukasik. Wręczając puchary, nagrody i pamiątkowe statuetki pogratulował zwycięzcom i podkreślił wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie naszych strażaków.

Celem było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin.  Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP.

View the embedded image gallery online at:
http://goraj.eu/index.php?limitstart=296#sigFreeId0011b4c45f

 

Informacja Wójta Gminy Goraj

o zbliżających się wyborach do Izb Rolniczych

 

Przypomnienie o uregulowaniu należności

 

Harmonogram

 

Informacje

Obwodowych Komisji Wyborczych o rozpoczęciu pracy 24 maja 2015r.

 

Informacja dla mieszkańców.

Wykaz prac Właściciela/Użytkownika budynku mieszkalnego

W ramach projektu „Zakup i montaż kolektorów słonecznych szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku w Gminie Goraj”, do obowiązku Właściciela/Użytkownika budynku mieszkalnego należy:

 1. Wykonanie prac przygotowawczych koniecznych do wykonania w związku z montażem instalacji solarnej (np. demontaż istniejącego zasobnika ciepłej wody, doprowadzenia instalacji ciepłej i zimnej wody do pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany zasobnik ciepłej wody,
 2. Wykonanie instalacji elektrycznej – w pomieszczeniu, w którym będzie montowana grupa hydrauliczna wraz z automatyką właściciel powinien przygotować gniazdko elektryczne z uziemieniem (3-wtykowe: podłączenie grzałki elektrycznej, grupy pompowej, oraz anody tytanowej), obwód zasilający powinien być zabezpieczony bezpiecznikiem klasy B10 (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe 10A). Wszystkie roboty elektryczne powinny być wykonane przez osoby z uprawnieniami i potwierdzone stosownymi badaniami.
 3. Wykonanie prac porządkowych (np. zapewnienie dojścia i możliwości montażu urządzeń solarnych, itp. ).
 4. Wykonanie prac budowlanych niezbędnych do montażu instalacji solarnej (np. pogłębienie pomieszczeń, wykonanie posadzek, fundamentów, cokołów lub podestów pod podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, itp.).
 5. W przypadku poprowadzenia rur solarnych od kolektora do zasobnika solarnego przez komin jedynym wolnym kanałem wentylacyjnym. Właściciel budynku na dzień wykonania montażu musi przygotować opinie kominiarską z adnotacją iż kanał wentylacyjny można wykorzystać i jest on drożny.

Przykładowe kontakty do Kominiarzy:

 1. „KOMGAZ” Centrum Kominiarstwa, Jarosław Pakuła, Tel: 604-829-379, Kraśnik, ul. Urzędowska 333
 2. Zakład Usług Kominiarskich, Eugeniusz Piszczyk, Tel: 600-486-959, Biała Druga 89

Uwaga!!!

Istnieje możliwość zlecenia wykonania części ww. prac firmie wykonawczej za dodatkową odpłatnością w dniu montażu.

 

Strona 38 z 51

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Październik 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Dzisiaj39
Wczoraj69
Tydzień179
Miesiąc977
Użytkowników ogółem120244

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.