Strona główna

Uroczystość posadzenia "Dębu Niepodległości"

12 października 2018 w Zespole Szkół w Goraju  miało miejsce uroczyste spotkanie zorganizowane w związku z tegorocznymi obchodami 100 – nej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas uroczystości prowadzący podkreśli fakt, iż dzisiaj z dumą mówimy, że mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami i mówimy po polsku. Chcemy dbać o nasz kraj, być odpowiedzialni za jego rozwój. Żyć i wychowywać młode pokolenia w duchu umiłowania i poszanowania Ojczyzny. To że dziś możemy cieszyć się wolnością, rozwijać w przyjaznym środowisku to zasługa wielu pokoleń Polaków, którym dziś chcielibyśmy za to w sposób szczególny podziękować. Uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości to wyraz naszej patriotycznej postawy wobec tych którzy w bohaterski sposób swą ofiarnością i poświęceniem przyczynili się do tego, że nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy, zrzucając kajdany po 123 latach niewoli. Jest także wyraz dbałości o Ziemię na której żyjemy, gdyż każde działanie podjęte na rzecz Ziemi, to olbrzymia wartość, przyczyniająca się do integralnego rozwoju człowieka, tworzenia przyjaznego środowiska, a przez to lepszego świata.

View the embedded image gallery online at:
http://goraj.eu/index.php?limitstart=28#sigFreeId13bb64a644

W spotkaniu wzięli udział:

Wójt Gminy Goraj -  Antoni Łukasik
Dyrektor Zespołu Szkół w Goraju - Elżbieta Różańska
Wicedyrektor – Grażyna Kozibrzuch
Przewodnicząca Rady Rodziców – Sylwia Sobczak
Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty

Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Goraju
Mieszkańcy Gminy Goraj.

Niech ta inicjatywa będzie naszym oddaniem szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów oraz hołdem składanym w postaci pamięci czasu minionego oddanym miejscu najbliższym naszemu sercu – Naszej Małej Ojczyźnie -  Gorajowi.

 

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

 

p

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu II naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 17.10.2018 r. do dnia 30.11.2018 r.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl – Zakładka Usuń azbestPrzewodnik Krok pop kroku.

Jednocześnie informuję, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w roku 2019 po realizacji Zgłoszeń lokalizacji w ramach I naboru. Z uwagi na ważność umów z firmami usuwającymi azbest do końca roku 2019, proces ten będzie przebiegał płynnie, bez opóźnień.

 

Doposażenie jednostek OSP w Goraju w specjalistyczny sprzęt

a

W dniu 15.09.2018r. w obecności Wiceministra Sprawiedliwości  Pana Michała Wójcika, Pani Poseł na Sejm RP Agaty Borowiec,  Wójta Gminy Goraj Antoniego Łukasika   jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z  Goraja został przekazany sprzęt ratownictwa, którego zakup współfinansowany został ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej , którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W uroczystości uczestniczyli radni Gminy Goraj: Stanisław Kapica, Władysław Szara, Patryk Kowalski oraz przedstawiciele OSP.

View the embedded image gallery online at:
http://goraj.eu/index.php?limitstart=28#sigFreeId062004f4f3

Gmina zakupiła specjalistyczny sprzęt w postaci jednego defibrylatora Zoll AED 3, oraz zestaw ratownictwa technicznego i zestaw węży hydraulicznych.

Przekazanie nowoczesnego sprzętu ratownictwa, odbyło się na podstawie umowy – użyczenia.

Łączna wartość zakupu wyniosła 74 547,00 zł z czego 99% dofinansowało Ministerstwo Sprawiedliwości a 1% Gmina Goraj.

Zakupiony sprzęt ratownictwa pozwoli jednostkom OSP na skuteczniejsze działanie polegające na ratowaniu życia i udzielaniu pomocy poszkodowanym oraz prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczych.

Tego samego dnia Wójt Gminy Goraj przekazał także sprzęt OSP w Hoszni Ordynackiej.

 

koncert_chorow

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (pdf)

 

Spotkanie informacyjne program "Czyste Powietrze"

sWójt Gminy Goraj informuje, iż w związku z planowanym uruchomieniem rządowego Programu pn. „Czyste Powietrze”, w dniu 03 października 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół  w Goraju  odbędzie się spotkanie informacyjne. Podstawowym celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program przewiduje dofinansowanie do nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Ulotka Programu

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (PDF)

 

Zaproszenie

q

 

Strona 4 z 55

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Grudzień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Dzisiaj46
Wczoraj53
Tydzień46
Miesiąc1099
Użytkowników ogółem124709

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.