Strona główna

Dożynki Powiatowe w Aleksandrowie

Gorajski akcent na dożynkach powiatowych

W tym roku dożynki powiatowe odbyły się 24 sierpnia  w Aleksandrowie. Gminę Goraj reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagród w składzie: Grażyna Różańska,Wiesława Marczak, Wiesława Jargieło, Czesława Pikul, Maria Próchno, Anna Rożek i Bogumiła Urbaś z muzykantem Stanisławem Kowalem.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się korowodem z wieńcami. W Aleksandrowie przyjęty jest zwyczaj prezentowania grup wieńcowych na wozach ozdobionych kwiatami i gałązkami drzew. Poszczególne delegacje prezentują się nie tylko od strony wizualnej, ale również śpiewają, grają na instrumentach i rzucają cukierkami w stronę mieszkańców Aleksandrowa, których mijają po drodze. Z racji dożynek powiatowych wszystkie gminy biorące udział w uroczystościach miały za zadanie zaprezentować się na wozie jadąc przez cały Aleksandrów do amfiteatru, który znajduje się na polanie Górecko-Dąbrowa. Po przybyciu na miejsce poszczególne delegacje gminne złożyły wieńce na ołtarzu. Zebranych gości powitał gospodarz dożynek Wójt Gminy Aleksandrów: Józef Biały.  Po oficjalnych powitaniach na polanie odbyła się msza święta dziękczynna, którą odprawiał ks. Leszek Oberda, proboszcz aleksandrowskiej parafii, wspólnie z ks. Tadeusz Sochanem. Podczas dożynek wystąpił: Ludowy Zespół Aleksandrowiacy, Zespół Folkowy "Podkowa", Zespół tańca Ludowego "Tanew", Kapela Ludowa "Krążałka". Gwiazdą wieczoru był cygański zespół Don Vasyl.

Oprócz osób z Zagród gminę Goraj prezentowali również:  Marta Miszczak- dyrektor GOK, Stanisław Kapica- Przewodniczący Rady Gminy Goraj, Władysław Szara- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Goraj i Zenon Głowala- Sekretarz Gminy Goraj.

 

View the embedded image gallery online at:
http://goraj.eu/index.php?limitstart=244#sigFreeId672dd18a35

 

Ogłoszenie

 

Zarządzenie Wójta Gminy Goraj

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizacje w okresie 01.09.2014 - 31.12.2014 zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

 

Przypomnienie

 

Zarządzenie Wójta Gminy Goraj

Zarządzenie Wójta Gminy Goraj w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację w 2014r. zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Zarządzenie Wójta Gminy Goraj

Zarządzenie Wójta gminy Goraj w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert na realizacje zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Goraj w 2014r.

 

 

Ogłoszenie

o konkursie na zapewnienie uczniom niepełnosprawnym bezpiecznego transportu oraz opieki w czasie dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Goraj do Ośrodka Rehabilitacji i Terapii w Biłgoraju i działania na rzecz osób niepełnosprawnych w celu umożliwienia uczniom niepełnosprawnym realizacji obowiązku szkolnego.

 

 

Treść ogłoszenia:

 

Zarządzenie:

 

Ogłoszenie o konkursie

na zadanie pn: " Propagowanie wśród mieszkańców gminy Goraj imprez kulturalnych promujących zachowanie tradycji i folkloru oraz dziedzictwa narodowego."

Treść:

 

Zarządzenie:

 

Rozporządzenie MPiPS:

 

Wzór oferty:

 

Wzór umowy:

 

Strona 31 z 39

Kalendarium

Listopad 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Dzisiaj52
Wczoraj98
Tydzień259
Miesiąc1256
Użytkowników ogółem102562

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.